Dla rodziców

PORADY TECHNICZNE

6 września 2011 Dla rodziców
- pamiętajmy, aby do zbiorniczka nie przetłaczać insuliny prosto z lodówki - bardzo napowietrza się. Potem już tylko krok do znanych wszystkim problemów z powietrzem w wężyku. - zapisujmy wyniki, uwagi, nietypowe sytuacje. Bardzo pomaga przegląd z kilku ostatnich dni, szczególnie gdy cukry szaleją! - w ciepłe dni opakowanie, przed założeniem nowego wkłucia warto włożyć na trochę do zamrażalnika opakowanie z wkłuciem. Tworzywo nabierze sztywności i unikniemy w ten sposób zgięcia kaniuli.
Czytaj dalej...

PORADY ADMINISTRACYJNE

6 września 2011 Dla rodziców
Drogi rodzicu! Kiedy ochłoniesz nieco po pobycie w szpitalu i przygotowaniu do opieki nad diabeciakiem, czeka Cię kilka spraw do załatwienia.
Pobierz załącznik:
Czytaj dalej...

PORADY CODZIENNE

6 września 2011 Dla rodziców
Kiedy zachorowała moja córka, pomyślałam sobie: im lepiej poznam wroga, tym łatwiej będę z nim walczyć. I to uniwersalna, jedna z najlepszych porad w cukrzycy, im więcej o niej wiesz, tym lepiej będziesz z nią żyć. Stąd potrzeba stałej edukacji zarówno rodziców jak i dzieci. Pamiętajmy, że:
Czytaj dalej...

DZIECKO Z CUKRZYCĄ W SZKOLE I PRZEDSZKOLU

6 września 2011 Dla rodziców
Ten dział kierujemy do rodziców i opiekunów dzieci w placówkach oświatowych, ze szczególnym naciskiem na dzieci, gdyż młodzież zazwyczaj dobrze radzi sobie w szkole. Mali diabetycy wymagają szczególnej opieki, gdyż nie są w stanie samodzielnie zapanować nad przeliczaniem jedzenia, podaniem insuliny penem czy pomocy w chwilach niedocukrzenia. Na szczęście co raz więcej dzieci posiada dziś pompy insulinowe, jednak ułatwiają one jedynie podawanie insuliny. Codzienność rodziny z małym diabetykiem jest dość skomplikowana. Najczęściej jedno z rodziców rezygnuje z pracy, aby dojrzeć…
Czytaj dalej...

Chcesz nam pomóc, a nie wiesz jak?

Nasz Serwis internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony.

Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce bezpieczeństwa

Zrozumiałem